Tweet |
|
Tuvojoties skolas beigām, plašām izvēles iespējām un nākotnes plānošanai, Starptautiskā CIDESCO Rīgas Kosmētikas skola sākusi darbus pie jaunu studentu uzņemšanas, kas norisināsies no 1.jūnija līdz 15.augustam
Tie, kurus nopietni interesē skaistumkopšana, estētiskā kosmetoloģija, meklēs iespējas kļūt par kosmētiķiem. Latvijā kosmētiķis ir valsts reglamentēta profesija, ārstniecības persona, kas ieguvusi profesionālo vidējo izglītību kosmetoloģijā, kas reģistrēta ārstniecības personu reģistrā, ieguvusi kosmētiķa valsts sertifikātu un reizē ar to tiesības patstāvīgi strādāt specialitātē, sniegt visa veida sejas ādas un ķermeņa kopšanas kosmētiskos pakalpojumus.
Tie, kuri nākotni saista ar darbu ārzemēs, kā arī tie, kas vēlas iegūt labu profesionālo izglītību kosmetoloģijā un kā ārstniecības personas strādāt vadošajās skaistuma klīnikās, salonos, SPA, veselības un relaksācijas centros Latvijā un ārzemēs, izvēlēsies Starptautisko CIDESCO Rīgas Kosmētikas skolu, kas vienīgā Latvijā piedāvā starptautiskiem standartiem atbilstošu profesionālo izglītību kosmetoloģijā, ko apliecina Starptautiskais CIDESCO Diploms.
„Mums visbiežāk uzdotais jautājums: vai kosmetoloģijas koledžu absolventi – skaistumkopšanas speciālisti (kosmetoloģijā) tūlīt pēc beigšanas drīkst kārtot Starptautisko CIDESCO Eksāmenu (Rīgas Kosmētikas skolā) un iegūt Starptautisko CIDESCO Diplomu? Atbilde ir viennozīmīga – nē, nedrīkst, jo skola īsteno starptautisko izglītības programma, kas ir būtiski atšķirīga no koledžās īstenotajām nacionālajām izglītības programmām. Tas ir jāzina katram, kurš vēlas kļūt par skaistuma terapijas profesionāli,” informē Starptautiskās CIDESCO Rīgas Kosmētikas skolas valdes locekle un skolas direktore Nellija Janaus.
Nellija Janaus uzsver, ka ir jāprot orientēties bagātīgajā reklāmu klāstā, tai skaitā, internetā, kur atrodami dažādu mācību centru piedāvājumi – solījumi trīs-četru mēnešu laikā jebkuru, bez iepriekšējās izglītības ierobežojumiem, „izskolot“ par „kosmētiķi“ vai „kosmetologu“, vai „skaistumkopšanas speciālistu kosmetoloģijā“, vai „sejas kopšanas estētistu“ vai citu līdzīga nosaukuma „speciālistu“. Taču tas tā nav!
Ir jāzina, ka valdība ir noteikusi kārtību, kādā veidā profesionālo kvalifikāciju iegūst ārpus formālās izglītības sistēmas profesionālo kompetenci apguvušie (kursu) klausītāji. Šie noteikumi neattiecas uz kosmētiķi, jo viņa profesionālās kompetences novērtēšanu regulē speciālie normatīvie akti. Kursos apgūtās profesionālās kompetences novērtēšanu nodrošina un koordinē Izglītības un zinātnes Ministrijas Izglītības kvalitātes valsts dienests, klausītājam piedāvājot iespēju atbilstošā akreditētā izglītības iestādē nokārtot profesionālās kvalifikācijas eksāmenu kosmētiķa specialitātē. „Īso kursu“ organizatori sava privātā biznesa interesēs šos faktus noklusē. Klausītāji nezina, ka kursos apgūtā kompetence netiek novērtēta un domā, ka saņemtā apliecība par kursu programmas apguvi jau ir tas profesionālo kvalifikāciju apliecinošais izglītības dokuments.
„Neformālā izglītība ir ārpus formālās izglītības sistēmas organizēta interesēm un pieprasījumam atbilstoša izglītojoša darbība, daudzveidīgs cilvēka izglītošanās process mūža garumā. Protams, katrs ir tiesīgs izvēlēties un apgūt jebkuru neformālās izglītības programmu, taču nezināšana vai nepilnīga informācija šādās reizēs cilvēkam rūgti atspēlējas. Tāpēc ir svarīgi zināt un saprast izvēlētās mācību iestādes piedāvātās profesionālās izglītības programmas vērtību un galarezultātu,” stāsta Starptautiskās CIDESCO Rīgas Kosmētikas skolas valdes locekle un skolas direktore.
Tweet |
|