Tweet |
|
Arī Arsenālā apskatāmās izstādes 1914 sagatavošanā ir iesaistīti 17 valstu muzeji, un Rīgai ar šo izstādi saistās tālejoši sadarbības plāni, raksta NRA.lv.
Tomēr vislielāko publicitāti Rīgai pagaidām devusi Grāmatu draugu ķēde. Idejas autori ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks un režisors Uģis Brikmanis, un līdzīgu akciju vēlētos īstenot arī citās valstīs. Vakar preses konferencē, analizējot Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākumus, tieši par Grāmatu draugu ķēdi atzinīgi izteicās arī ceturtās lielākās Čehijas pilsētas Pilzenes vicemērs Jirži Suhaneks, Eiropas kultūras galvaspilsētas 2015. gadā vadītājs. Viņš, tāpat kā Eiropas Savienības un Japānas Kultūras fonda ģenerāldirektors Šugi Kogi, uzteica akcijas emocionālo nozīmi. Nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle uzsvēra, ka atklāšanas programma parādīja visa gada īpašos akcentus, bet pasākumu šā gada laikā būs vēl ļoti daudz.
Š. Kogi sacīja, ka kultūras galvaspilsētu pieredze tiks pārņemta arī Āzijā, un šobrīd atbalstu šai iniciatīvai izteikušas Japāna, Ķīna un Dienvidkoreja. Savukārt J. Suhaneks bija patīkami pārsteigts par pasākumiem Centrāltirgū un nodēvēja šo programmu par iedvesmojošu un neparastu notikumu neparastā vietā. Dokumentāli kadri uz cepelīnu jumtiem, putnu dziesmas un citi skaņu un vizuālie efekti tirgus ikdienu padarīja neikdienišķu.
Arī Izraēlas vēstniecība izteikusi vēlmi iesaistīties Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumos. Vasaras vidū četras dienas pludmale pie Vanšu tilta tiks pārvērsta par Telavivas pludmali. Rīdzinieki un pilsētas viesi varēs piedalīties dažādos pasākumos, un katra diena būs veltīta konkrētai tēmai – tūrismam, Izraēlas virtuvei un modei. Projekta mērķis ir veicināt Latvijas un Izraēlas savstarpējo sadarbību tūrisma un biznesa jomā.
Ar Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu programmu Rīga cer piesaistīt tūristus gan šogad, gan ieintriģēt, lai viņi ierodas arī citugad. Lidostā Rīga ir iekārtots Rīga 2014 informācijas centrs, tur pieejami arī informatīvie žurnāli ar pasākumu programmu trijās valodās – latviešu, krievu un angļu.
Šogad par Eiropas kultūras galvaspilsētām kļuva Latvijas galvaspilsēta Rīga un neliela Zviedrijas pilsētiņa Ūmeo. Tur atklāšanas pasākumi plānoti pēc divām nedēļām, un Rīgā joko, ka abas pilsētas sacenšoties, kurā pasākumi sākšoties gada visaukstākajā laikā.
Tweet |
|