Tweet |
|
Nākamā gada valsts budžets ir kā “māja bez pamata ar šķībām sienām un caurumiem jumtā”, ceturtdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”).
Vērtējot valsts budžeta projektu, ko šodien plānots sākt izskatīt Saeimā, Ušakovs norādīja, ka pašlaik tas atgādinot “māju bez pamata ar šķībām sienām un caurumiem jumtā”, piebilstot, ka ja Saeima ņems vērā “Saskaņas” priekšlikumus, tad budžets kļūs mazliet labāks, tomēr “māja paliks šķība”.
“Neviens neapšauba prioritātes, ka vajag vairāk tērēt valsts drošībai, taču viss pārējais piesedzoties ar drošību ir izdarīts dramatiski,” sacīja Rīgas mērs.
Viņš pauda viedokli, ka viena no būtiskākajām problēmām ir nodokļu izmaiņas. Piemēram, solidaritātes nodoklis, kuru “Saskaņa” var atbalstīt, taču atklāts paliek jautājums, kāpēc uzņēmumu īpašniekiem par kapitālu neliek maksāt nodokli.
“Līdz ar to budžetu nevaram atbalstīt nekādā veidā,” kritisks bija Ušakovs.
Jau vēstīts, ka valdība apstiprināja 2016. gada valsts budžetu, kā arī likumprojektu par vidējā termiņa budžeta ietvaru 2016., 2017. un 2018. gadam.
“Šis budžets ir pārdomāts un atbildīgs budžets, kas ļaus nodrošināt galveno prioritāti – mūsu valsts ārējo un iekšējo drošību. Neskatoties uz izaicinājumiem, ko rada ekonomiskā un ģeopolitiskā situācija, valdībai ir izdevies novērst gan negatīvo fiskālo telpu, gan rast papildu līdzekļus prioritārajām jomām. Vienlaikus esam ievērojuši fiskālās disciplīnas nosacījumus,” nododot nākamā gada budžetu Saeimas priekšsēdētājai un Budžeta komisijas priekšsēdētājam, norādīja Finanšu ministrs Jānis Reirs.
Paredzams, ka nākamajā gadā par 10 eiro pieaugs minimālā alga, no 75 līdz 85 eiro pieaugs neapliekamais minimums, savukārt gandrīz 32 000 pensionāru pensijas pieaugs par 10 eiro.
Nākamā gada valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi tiek plānoti 7,368 miljardu eiro apmērā jeb par 114,215 miljoniem vairāk, nekā plānots 2015. gadā. Savukārt izdevumi – 7,655 miljardi eiro jeb par 183,193 miljoniem eiro vairāk nekā šogad. Pieļaujamais valsts budžeta deficīta līmenis ir 1% no iekšzemes kopprodukta (IKP).
Tweet |
|