Tweet |
|
Darbības, kas veiktas, lai iestātos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD), nav uzlabojušas Latvijas pozīciju pasaules valstu konkurētspējas novērtējumā (Global Competitiveness Report), norādīja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.
Lembergs uzsvēra, ka Latvijai pirms iestāšanās OECD bija augstāks kredītreitings nekā organizācijas dalībvalstīm, tai skaitā Īslandei, Itālijai, Spānijai, Slovēnijai, Portugālei, Grieķijai, Ungārijai, Turcijai un Meksikai.
“Tika deklarēts un pārmests, ka es nesaprotu, ka OECD garantē, ka Latvijā nebūšot korupcijas, ka kredītreitings būs labs, arī Latvijas pozīciju pasaules valstu konkurētspējas novērtējumā būs augstāka,” klāstīja Lembergs.
“Iestājāmies un nokritām uz leju. Es visu laiku teicu, ka iestāšanās kāda organizācijā neko negarantē,” uzsvēra Ventspils mērs, apliecinot, ka tie ir absolūti meli, ka dalība OECD kaut kādā veidā nosaka valsts kredītreitingu. “Valstis ir OECD dalībnieces, bet viņām ir vai nu ļoti zemi vai zemi kredītreitingi. Un tas tikai pierāda, ka dalība neko nenodrošina,” sacīja Lembergs.
Kā zināms, Latvija globālajā konkurētspējas indeksā šogad ir atkāpusies uz 49.vietu pretstatā 44.pozīcijai pērn un mūsu valsts konkurētspējas ziņā joprojām atpaliek no kaimiņu valstīm Lietuvas un Igaunijas.
Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) brīdinājusi, ka Latvijas kritums par piecām vietām atbilst reālajai situācijai, un valdībai un parlamentam mūsu valsts kritiskais novērtējums ir jāuztver kā signāls, ka nepieciešams sasparoties un beidzot risināt problēmas, par kurām brīdinājusi LDDK.
Foto: Juris Presņikovs
Tweet |
|