Tweet |
|
Aviācijas nozares streiki šogad ietekmēs Eiropas ekonomiku, īpaši Baltijas valstis, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja aviokompānijas “airBaltic” Korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags.
Viņš norādīja, ka Vācijas arodbiedrība “Ver.di” izsludinājusi streiku, kurā piedalīsies apmēram divi tūkstoši Berlīnes lidostu darbinieku. Protesta akcija, kurā Berlīnes Tēgeles un Šēnefeldes lidostu darbinieki pieprasa palielināt algas un nodrošināt labākus darba apstākļus, ilgs 25 stundas, taču to var pagarināt.
Protesta akcijas laikā tiks kavēti vai atcelti daudzi avioreisi, gan piektdienas, gan pirmdienas streiki skar arī “airBaltic” pasažierus. “Šodien mēs diemžēl esam spiesti atcelt sešus reisus, kas savieno Berlīni ar divām Baltijas galvaspilsētām – Rīgu un Viļņu,” atklāja Vanags.
Vanags arī informēja, ka Berlīnes lidostas darbinieku pēdējo dienu streiks ir ietekmējis kopumā vairāk nekā 1000 “airBaltic” klientu. Svētdien aviokompānijas darbiniekiem izdevās sazināties ar gandrīz pusi no klientiem, kuriem šodien plānoti lidojumi, lai piedāvātu lidojumu alternatīvas, taču vēl ar apmēram 200 klientiem nav izdevies sazināties.
Eiropā notiekošie streiki “airBaltic” nozīmē lielākus izdevumus, taču tie vēl nav sarēķināti. “Ja streiki turpināsies, tas kopumā būs robs Eiropas ekonomikā,” pauda Vanags.
Turklāt Baltijas reģionu šie streiki skars jo īpaši tāpēc, ka kopumā reģionam nav daudz alternatīvu ceļošanas veidu. Līdz ar to esam vairāk atkarīgi no aviācijas nekā citas valstis, pauda aviokompānijas pārstāvis.
Kā liecina informācija lidostas Rīga mājaslapā, šodien atcelti “airBaltic” un “Ryanair” reisi Berlīne-Rīga ar ielidošanas laiku plkst.12.30, 12.50 un 22.10, kā arī reisi Rīga-Berlīne ar izlidošanas laiku plkst.8.30, 13.15 un 18.20.
“Ver.di” pārstāvētie darbinieki streikoja arī pagājušo piektdien, kā rezultātā tika atcelti gandrīz 700 avioreisu.
Foto: airBaltic
Tweet |
|