Tweet |
|
No savulaik redzamākajiem politiķiem, kuri vēl pavisam nesen bijuši politiskajā apritē, Latvijas iedzīvotāji vismazāk grib, lai politikā atgrieztos Ainārs Šlesers, noskaidrots Sabiedriskās domas un tirgus izpētes centra (SDTIC) veiktajā aptaujā.
Viņa atgriešanos atbalstītu tikai 3% Latvijas iedzīvotāju, savukārt par Einara Repšes atgriešanos aktīvajā politikā iestājas 7% aptaujāto, bet par Andra Šķēles – 4% cilvēku. Vienlaikus pārliecinoši lielākā daļa aptaujāto – 74% – uzskata, ka politikā nevajadzētu atgriezties nevienam no šiem izbijušajiem politiķiem, bet par to, ka tas būtu jādara visiem šiem politiķiem, pārliecināti ir tikai 2% Latvijas iedzīvotāju. Viedokļa šajā jautājumā nebija 6% aptaujāto.
“Aptaujas rezultāti spilgti parāda – savukārt tik ļoti populāro valstsvīru laiks ir pagājis, un cilvēki viņiem vairāk neuzticas. Tieši tāpēc līdz galam nav izprotama šo izbijušo politiķu runas par iespējamo atgriešanos politikā. Piemēram, Repše ar savu jaundibināto biedrību “Latvijas attīstībai” plāno ņemt dalību jau tuvākajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, un arī Šlesers pēdējās intervijās devis mājienus par iespējamo atgriešanos aktīvajā politikā. Tomēr jau tagad var diezgan droši pateikt – pat ja viņu pārstāvētais politiskais spēks gūtu kādu sabiedrības atbalstu, tieši šiem konkrētiem ekspolitiķiem uz lielu atbalstu cerēt būtu visai naivi. Repše jau savulaik mēģinājis neveiksmīgi atgriezties, un nav nekāda pamata tam, ka šī reize varētu būt veiksmīga, tāpat uz lielu atbalstu nevajadzētu cerēt arī Šleseram un Šķēlem,” norāda SDTIC projektu vadītāja Laura Pētersone.
Šlesers un Šķēle pēdējo reizi aktīvajā politikā darbojās 10.Saeimā, kurā tika ievēlēti kā apvienības “Par labu Latviju” pārstāvji, savukārt Repše 9.Saeimā uz laiku ieņēma finanšu ministra amatu.
SDTIC aptauja tika veikta no 28.jūnija līdz 2.jūlijam ar interneta starpniecību aptaujājot 974 Latvijas iedzīvotāju no dažādiem reģioniem, vecumā no 18 līdz 66 gadiem. Šādas aptaujas SDTIC veic regulāri, reizi mēnesī apzinot iedzīvotāju noskaņojumu un attieksmi sabiedriski aktuālos un nozīmīgos jautājumos.
Tweet |
|