Tweet |
|
Koalīcijas partijas “Vienotība” sākotnējā rīcība, atbalstot nodokļu reformas priekšlikumus, bet vēlāk nākot klajā ar “nelielu ultimātu”, bija nedaudz dīvaina. Tā šorīt intervijā intervijā LTV “Rīta panorāmai” pauda Nacionālās apvienības līderis Gaidis Bērziņš.
Viņš uzsvēra, ka vispirms “Vienotības” darba grupa atbalstīja reformas priekšlikumus, savukārt vēlāk paziņoja, ka tā tomēr viņus neapmierina. Bērziņš to sauc par dīvainu rīcību, taču pieļauj, ka problēmas ir pašā “Vienotības” partijā, kuras iekšienē pastāv dažādi viedokļu, turklāt kopumā partijai nav labas pozīcijas, un tas “var ietekmēt procesa konstruktīvu gaitu”.
Vaicāts, vai “Vienotība” var torpedēt reformas pieņemšanu, Bērziņš pauda cerību, ka tā nenotiks, bet sacīja, ka to neizslēdz.
Jau vēstīts, ka “Vienotība” paziņojusi, ka finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) iecere veselības aprūpes finansējumam nepieciešamajiem papildu līdzekļiem novirzīt 1% no valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām (VSAOI) ir nepieņemama.
“Īstenojot šo ieceri, nodokļu reforma faktiski tiks īstenota uz pensionāru un citu mazaizsargāto sabiedrības grupu rēķina, jo, kā zināms, VSAOI to šībrīža apjomā neietver citu pakalpojumu finansēšanu. Novirzot 1% no VSAOI veselības aprūpes finansēšanai, 2020.gadā sociālās apdrošināšanas speciālais budžets zaudētu vairāk nekā 90 miljonus eiro. Tas nozīmē, ka katram pensionāram šāda reforma gadā “izmaksātu” vidēji 190 eiro,” norāda Vienotība.
Partija pauž, ka jau šobrīd ir pamatotas bažas par to, vai solītais neapliekamā minimuma palielinājums un iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes samazinājums mazāko algu un pensiju saņēmējiem spēs segt gaidāmās inflācijas radītās izmaksas.
Frakcija arī atgādina, ka Labklājības ministrija jau iepriekš šādu ideju kategoriski noraidījusi un lūgusi to svītrot no Nodokļu politikas pamatnostādņu projekta.
Reformas mērķim jābūt sociāli atbildīgai nodokļu politikai, kas spēj ģenerēt pietiekamus budžeta ieņēmumus, lai pastāvīgi un augstā kvalitātē garantētu iedzīvotājiem visus valsts pamatpakalpojumus un sociālo atbalstu, uzsver partijas deputāti.
Jau vēstīts, ka finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola atzina, ka veselības aprūpei būs jāmeklē pastāvīgs lielāka finansējuma avots un daļa no sociālajām iemaksām ir iespēja, ko ministrija atkal piedāvās apspriest.
Foto: Saeimas kanceleja
Tweet |
|