Tweet |
|
Jautājums par 2. pensiju līmeni nav izdiskutēts, taču iespējams atceļot tā obligātumu, var mazināt darbaspēka izmaksas, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja labklājības ministrs Gatis Eglītis (JKP).
“Neviens lēmums saistībā ar pensiju 2. līmeni nav pieņemts un nekas vēl nav diskutēts koalīcijā. Igaunija šogad veica būtiskas reformas savā 2. pensiju līmenī. Neizslēdzu, ka atsevišķi elementi no tā varētu tikt piedāvāti arī Latvijā,” sacīja Eglītis.
Pēc viņa paustā, viens virziens, uz ko noteikti jāstrādā – lai 2. pensiju līmeņa fonda finansējums vairāk nogulsnētos Latvijas ekonomikā: “Pašlaik no tiem 5,5 miljardiem, kas ir uzkrātais kapitāls, mazāk nekā 10% tiek ieguldīti Latvijā. Tas ir nepareizi.”
Runājot par kopējo situāciju, viņš norādīja, ka lielākais uzdevums ir gatavoties rudens, ziemas mēnešiem attiecībā uz Covid izplatību: “Manā pārziņā ir sociālās aprūpes centri. Man jābūt pilnīgi pārliecinātam, ka tur neatkārtosies situācija, kas bija ziemas mēnešos ar augsto saslimstību, vīrusa izplatību. Labklājības ministrijā strādājam pie tā, lai tiktu veikti visi priekšdarbi, lai vakcinācijas līmenis gan sociālās aprūpes centru klientu, gan darbinieku vidū sasniegtu augstāku līmeni. Šobrīd vakcinēti ir 60% klientu un apmēram 40% darbinieku.”
“Viens virziens, lai veicinātu vakcināciju – tie varētu būt materiālie stimuli gan senioriem, gan sociālo aprūpes centru darbiniekiem,” sacīja ministrs.
Kā zināms, pensiju 1. līmenis nodrošina pensiju un pabalstu izmaksu esošajiem pensionāriem – sociālās apdrošināšanas iemaksas izmanto, lai izmaksātu vecuma pensijas esošajiem pensionāriem. Savukārt sociālās iemaksas pensiju 2. līmenī obligātas visiem pēc 1971. gada dzimušajiem, veidojot savu pensiju nākotnē.
Foto: Valsts kanceleja
Tweet |
|