Tweet |
|
Tas neoficiāli arī tiek minēts kā skaidrojums, kādēļ atklāt Kampara algu nebūtu politiski ērti. Tomēr lielāko Kampara ienākumu daļu varētu veidot viņa kā valdes priekšsēdētāja alga pirms gandrīz diviem gadiem dibinātajā biedrībā Latvijas-Ķīnas biznesa padome, kura cita starpā nodarbojas ar uzturēšanās atļauju pret nekustamo īpašumu iegādi lobēšanu
Kampars uz Pietiek.com nosūtītajiem jautājumiem, diviem atgādinājumiem un lūgumiem argumentēt, kādēļ uzskata, ka var neatklāt savu atalgojumu partijā un uzņēmēju finansētā biedrībā, klusēja. Tikmēr pieejamā informācija ļauj spriest, ka valdošās partijas ģenerālsekretāra ikmēneša ienākumus veido ne tikai alga Vienotībā, bet arī uzņēmēji, kas finansē viņa vadīto biedrību un ir tieši ieinteresēti noteiktā politikā.
Jautājums par Kampara atalgojumu Latvijas-Ķīnas biznesa padomē ir sabiedriski nozīmīgs, jo viņam kā valdošās partijas ģenerālsekretāram ir liela politiskā ietekme uz vienu no biedrības darbības jomām, proti, to, kāda turpmāk būs valsts politika uzturēšanās atļauju tirdzniecībā. Starp Kampara vadītās biedrības biedriem ir arī uzturēšanās atļauju biznesā tieši ieinteresētie nekustamo īpašumu kompānijas Latio valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns un AS Rietumu banka valdes loceklis Iļja Suharenko.
Abi biznesmeņi, kā lasāms Lursoft pieejamajā Latvijas-Ķīnas biznesa padomes biedru sapulces protokolā, aktīvi piedalās biedrības darbā. Uzturēšanās atļauju izsniegšana apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi aizvadītajā gadā kļuva politiski jūtīga un saasināja attiecības starp koalīcijas partneriem Nacionālo apvienību un Vienotību, jo pēdējā politiski aizstāvēja esošās prakses turpināšanu.
Pašlaik Lursoft datubāzē pieejams Kampara vadītās biedrības pārskats tikai par pirmo darbības gadu, pārskats par 2013. gadu vēl nav iesniegts. Pie pozīcijas “darba alga” norādīts, ka 2012. gadā biedrība šim mērķim iztērējusi 30 396 latus. Saskaņā ar statūtiem Kampara ieņemtais valdes priekšsēdētāja amats ir vienīgais algotais amats biedrībā. No Latvijas-Ķīnas biznesa padomes mājaslapas un publiskajām aktivitātēm redzams, ka tā konsultantes statusā piesaistījusi arī bijušo Kampara sabiedrisko attiecību padomnieci no Ekonomikas ministrijas laikiem Elīnu Bīviņu.
Partiju finansēšanas likums gan uzdod politiskajai organizācijai katru gadu ne vēlāk kā līdz 31. martam iesniegt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Valsts ieņēmumu dienestam gada pārskatu, kas ir publiski pieejams KNAB mājaslapā internetā. Tomēr prakse rāda, ka no šiem publiskajiem pārskatiem nav iegūstama detalizēta informācija par partiju tēriņiem.
Partijas Vienotība finanšu pārskats par 2012. gadu vēsta, ka algās tā izmaksājusi vairāk nekā 53 000 latu, sīkāk neatšifrējot pozīcijas. Kampars par partijas Vienotība ģenerālsekretāru kļuva 2011. gada novembrī drīz pēc tam, kad zaudēja ekonomikas ministra amatu. 2012. gada februārī viņš kļuva par vairāku uzņēmēju, tostarp arī ar tobrīd topošo, nu jau nodibināto partiju Latvijas attīstībai sponsoru un dibinātaju finansētās Latvijas-Ķīnas biznesa padomes valdes priekšsēdētaju. Oficiāli padomes mērķis ir lobēt Latvijas uzņēmēju intereses Ķīnā. Pirms gandrīz diviem gadiem Vienotības ģenerālsekretārs arī Pietiek neatklāja, kāds būs viņa algas apmērs biedrībā, tobrīd aizbildinoties, ka līgums vēl nav parakstīts.
Tweet |
|