Tweet |
|
Kaut arī Latvijas eksports un imports ir vērsts uz ES, mani nepamet doma, ka Latvijā ēnu ekonomikas pārstāvji nevēlas, lai valsts iestātos eirozonā, intervijā laikrakstam «Latvijas Avīzei» pastāstīja Latvijas Universitātes politiskās komunikācijas asociētais profesors Ojārs Skudra.
«Vai ēnu ekonomikai ir ietekme uz politiskajām partijām un augstākajām amatpersonām? Vai ēnu ekonomika atbalsta «latvisko vairākumu» vai «SC»? Īsti neviens nav pētījis, kāda ir ēnu ekonomikas nozīme politiskajos procesos. Daļa uzņēmēju ir pametuši ēnu sektoru, taču mums tas joprojām ir viens no lielākajiem ES,» skaidroja Skudra.
Viņš norādīja: «Ēnu politiķi ir uzņēmēji, kuri nav politiskajās partijās un kuri, iespējams, tieši tās nesponsorē, taču viņiem ir ietekme uz vadošiem partiju darbiniekiem. Ēnu politiķi nevar izmantot demokrātiskos mehānismus un vēlēšanas, bet ietekmē administratīvos un likumdošanas procesus, slēpti lobē likumus un līgumus starpvalstu attiecībās.»
«Kur nepastāv precīzi reglamentēta parlamenta līdzdalība, demokrātisko sistēmu iespējams apiet,» norādīja Skudra.
Jautāts, vai viņi pulcējas dažādos fondos un biedrībās, asociētais profesors atbildēja apstiprinoši, paskaidrojot, ka to visu redz Vācijas, Francijas un ASV diplomāti. Vēstniecības, pamatojoties uz savu valstu izlūkdienestu informāciju, brīdina Latvijas amatpersonas par nepamanīto.
Tweet |
|