Tweet |
|
Latvijas Universitātes profesors, darba tirgus izpētes speciālists Mihails Hazans šaubās, vai Centrālās statistikas pārvaldes dati par iedzīvotāju skaitu Latvijā, kas ir 2 067 887, atspoguļo reālo Latvijā pastāvīgi dzīvojošo cilvēku skaitu.
To Hazans pastāstīja intervijā radio «Baltkom 93,9».
«Tautas skaitīšanas galvenais rezultāts ir ne tikai iegūtais konkrētais cipars, bet iedzīvotāju struktūra reģionos, pilsētās, pēc izglītības utt.,» norāda Hazans.
Hazans uzskata, ka šajā ziņā var būt daudz būtisku kļūdu, paskaidrojot, ka vēl nav zināms, vai tiešām Latvijā dzīvo 150 līdz 160 tūkstoši cilvēku, par kuriem sākotnēji informācijas nebija, bet tad parādījās. Ļoti iespējams, ka šie cilvēki reāli Latvijā nemaz nedzīvo, uzskata Hazans.
Viņš skaidro, ka, pirmkārt, tautas skaitīšanā varēja piedalīties internetā, otrkārt, cilvēki varēja tautas skaitītājiem sniegt informāciju par saviem ģimenes locekļiem, kas atrodas ārpus Latvijas, norādot, ka viņi atrodas valstī.
«Cilvēkiem pilnībā varēja būt motivācija šādi rīkoties, jo daudzi uzskata, ka visas valsts iestādes savā starpā ir saistītas un viena otrai nodod informāciju,» piebildis speciālists.
«Iedomāsimies ģimeni, kas saņem pabalstu kā mazturīgie, viņiem oficiālie ienākumi ir apmēram 400 latu uz 5 cilvēkiem, bet reāli divi no viņiem atrodas ārvalstīs. Šāda ģimene neteiks, ka divi ģimenes locekļi atrodas ārzemēs, viņi tiek pieskaitīti un mēs nezinām, cik šādu gadījumu ir,» skaidrojis Hazans.
Tweet |
|