Tweet |
|
Sestdien, 3.decembrī, apmēram 500 ģimenes ārsti no visas Latvijas pulcējās Radisson Blu Hotel konferenču zālē, lai piedalītos Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) biedru sapulcē, kas norisinājās līdz pat vēlai pēcpusdienai. Konferences laikā tika gan diskutēts, gan uzklausīts, gan iepazīts un apgūts daudz kas jauns un svarīgs ne tikai ģimenes ārstiem, bet arī viņu pacientiem.
Kā atzina LĢĀA prezidents Pauls Princis, konferences mērķis bija informēt ģimenes ārstus par aktualitātēm profesionālajā sfērā, atskaitīties par līdz šim padarīto, bet pats svarīgākais – veicināt komunikāciju starp ārstiem, LĢĀA valdi, Veselības ministriju un citām medicīnas instancēm, lai neveidotos situācijas, kad ģimenes ārstiem svarīgi lēmumi tiek pieņemti, neizprotot reālo situāciju reģionos. Tieši šī iemesla dēļ uz konferenci tikai aicināta Veselības ministre Ingrīda Circene (Vienotība), kura uzstājās ar saviem priekšlikumiem neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukumu skaita samazināšanai un primārās veselības aprūpes attīstībai. Šī uzstāšanās veicināja visaktīvākās diskusijas ģimenes ārstu starpā pat pēc konferences noslēgšanās.
P.Princis izteica gandarījumu, ka komunikācija ar veselības ministri beidzot notiek reālu sarunu veidā, nevis tikai ar masu mediju starpniecību, kā tas bija iepriekš, taču dialogs nebūt nav viegls un pagaidām par tā efektivitāti ir pāragri spriest, tāpēc asociācijas prezidents pauda cerību, ka šādas tikšanās vairos savstarpēju saprašanos un palīdzēs risināt arī tādus sāpīgus jautājumus, kā ģimenes ārstu darba dienas ilgums, sadarbība ar neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un profilaktisko vakcināciju kalendāru. Tas ļautu veikt pasākumus, kas veicinātu vakcinācijas aptveri un pacientu sapratni par vakcinēšanās nepieciešamību.
Konferencē piedalījās ar Zāļu novērtēšanas nodaļas vadītāja Antra Fogele, kura runāja par vakcinācijas efektivitātes aprēķinu metodiku Latvijas apstākļos un to ekonomisko novērtēšanu Akadēmiķis Pauls Pumpēns dalījās informācijā par pasaules un Latvijas perspektīvām jaunu vakcīnu izstrādē. Ar saviem ziņojumiem dalījās arī citi medicīnas sfēras darbinieki un eksperti no Vācijas, kuri informēja par HPV (Human papilloma virus) epidemioloģiju, vakcīnas efektivitāti un tās ieviešanu Eiropā. Būtiska ir ekspertu viedokļu ņemšana par pamatu, izstrādājot vakcīnu pielietošanas praksi Latvijā, veidojot un pilnveidojot valsts vakcinācijas kalendāru.
Aptaujātie ģimenes ārsti atzina konferences nozīmīgumu, jo tā asociācijas biedriem liek justies uzklausītiem, vairo ārstu profesionālās zināšanas, bet vissvarīgākais – ļauj ģimenes ārstiem savā starpā konsultēties par arodā šobrīd svarīgākajām aktualitātēm, piemēram, mājas vizītēm un gripas vīrusa tuvošanos.
Tweet |
|