Tweet |
|
Likumprojekts, kas paredz aizliegt bērnu glābējsilītes, kuras mātes var anonīmi atstāt nevēlamus mazuļus, būs jāpārskata, paziņojusi Krievijas valdība. Tiek uzsvērts, ka nepieciešams papildus darbs pirms Valsts domes parlamenta apakšpalāta to apspriež.
Pretrunīgi vērtētais likumprojekts jau paspējis izraisīt dažādu reakciju. Valdība uzskata, ka sods juridiskajām personām no 1 miljona rubļu līdz 5 miljoniem rubļu par glābējsilīšu uzstādīšanu ir pārmērīgs. “Šādas sankcijas aptur juridiskās personas darbību un var padarīt iedzīvotājiem neiespējamu medicīniskās palīdzība saņemšanu,” teikts valdības paziņojumā.
“Lai novērstu bērnu pamešanu pēc dzimšanas ir nepieciešams pieņemt pasākumu kopumu, tostarp noteikt atbalstu grūtniecēm, kuras atrodas sarežģītā dzīves situācijā,” teikts paziņojumā.
Pašlaik Krievijā ir aptuveni 20 glābējsilītes, kurās mātes anonīmi var atstāt nevēlamu zīdaini. Kopš 2011. gada tajās atstāsti 50 nevēlami mazuļi.
Jau 2014.gadā ANO bērnu tiesību komiteja aicināja Krieviju veikt visus nepieciešamos pasākumus, lai nepieļautu glābējsilītes un veicinātu alternatīvas iespējas. Krievija solīja novērst cēloņus, kas noved pie zīdaiņu atteikšanās, tai skaitā sniegt ģimenēs plānošanas pakalpojumus un konsultēt nevēlamas grūtniecības.
Pagaidām likumprojekts vēl nav apspriests parlamentā, bet tas paredz ne tikai aizliegt glābējsilītes, bet arīdzan uzlikt naudas sodu par glābjsilītes uzstādināšanu.
Foto:Unsplash//https://pixabay.com/en/users/Unsplash-242387//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Tweet |
|