Tweet |
|
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien turpinās skatīt likumprojektu par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu un Muitas policiju apvienošanu.
Kā zināms, jautājums par abu policiju apvienošanu ir aizķēries “Saeimas gaiteņos”, kas attiecīgo priekšlikumu ir noraidījis.
Skatot likuma grozījumus pirmajā lasījumā, par tiem balsoja 40 deputāti no Zaļo un zemnieku savienības, nacionālās apvienības un “No sirds Latvijai”. Pret bija 22 parlamentārieši no “Vienotības” un Latvijas Reģionu apvienības, bet vēl 29 “Saskaņas” un “Vienotības” pārstāvji balsojumā atturējās.
Jaunie likuma grozījumi paredzēja VID Finanšu policijas un Muitas policijas apvienošanu, samazinot vadītāju un palielinot izmeklētāju skaitu. Paredzēts VID Finanšu policijas pārvaldes Iekšējās drošības daļu pakļaut VID ģenerāldirektoram, kuram tādēļ turpmāk būs jānēsā formastērps.
Kā diskusijās par likuma grozījumiem norādīja Saeimas deputāts Andrejs Judins (V), iebildumi saistīti ar ideju VID iekšienē izveidotajam Iekšējās drošības dienestam paredzēt arī izmeklēšanas iestādes funkcijas, vienlaikus nododot šo iestādi VID ģenerāldirektora tiešā pakļautībā.
Pašlaik ir izveidota darba grupa, kas izstrādā jaunus priekšlikumus un ierosinājumus Finanšu un Muitas policiju apvienošanu. Svarīgākais jautājums, par ko nevar panākt vienošanos, ir jautājums par VID Iekšējā drošības dienesta pakļautību.
“Vienotība” joprojām uzskata, ka VID Iekšējās drošības dienestam jābūt Iekšlietu ministrijas pakļautībā vai finanšu ministra pārraudzībā. Savukārt finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) priekšlikumi likumprojektam paredz, ka VID ģenerāldirektors ir arī izmeklēšanas iestādes vadītājs Iekšējās drošības pārvaldei.
Kā zināms, Finanšu ministrija iepriekš skaidroja, ka šādas izmaiņas jāveic, lai veicinātu VID uzdevumu efektīvu izpildi, korupcijas risku samazināšanos, sabiedrības uzticību un optimizētu VID struktūrvienības.
Pašlaik VID ir divas izmeklēšanas iestādes – Finanšu policija, kā arī Muitas policija, kas veic operatīvo darbību un izmeklēšanu, lai atklātu un novērstu noziedzīgus nodarījumus muitas lietu jomā.
Foto: VID
Tweet |
|