Tweet |
|
Minimālās algas celšana par 10 eiro ir nepietiekama, tā atstās negatīvu ietekmi uz Latvijas ekonomiku, tā šorīt intervijā Latvijas Radio pauda labklājības ministrs Jānis Reirs (V).
Reirs skaidroja, ka daudzi uzņēmēji sūdzas, ka nav darbaspēka, no otras puses, piedāvātās algas daudzviet ir minimālās algas apmērā. Skaidrojot situāciju, ministrs norādīja, ka tādējādi cilvēkiem ir ērtāk un vieglāk saņemt sociālo pabalstu. “Nepalielinot minimālo algu, grūtības atrast darbaspēku tikai pieaugs,” piebilda Reirs.
Reirs pauda, ka minimālās algas pieaugums vien par 10 eiro negatīvi ietekmēs arī patēriņu. “Cilvēkiem pelnot mazākas algas, patēriņš, pretēji pēckrīzes gados ierastajam, var apsīkt,” sacīja Reirs, skaidrojot, ka tik zems minimālais ienākumu līmenis neļauj palielināt iekšzemes patēriņu un līdz ar to arī ekonomikas izaugsme bremzējas.
Jau vēstīts, ka Valdības koalīcija vienojusies, ka nākamgad minimālā alga tiks palielinātā par 10 eiro līdz 380 eiro mēnesī.
Jau iepriekš Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pauda viedokli, ka minimālo algu nevajadzētu palielināt strauji, bet gan atbilstoši ekonomikas izaugsmei.
Premjers norādīja, ka ka par minimālās algas palielināšanu esot jābūt rūpīgai analīzei un diskusijai ar visām iesaistītajām pusēm, jo pārāk straujš minimālās algas pieaugums var negatīvi ietekmēt ekonomiku. Premjera viedoklim piekrīt arī finanšu ministre Dana Reizniece – Ozola (ZZS) un Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), kura paudusi viedokli, ka Labklājības ministra Jāņa Reira priekšlikumi strauji celt minimālo algu novedīs pie lielāka bezdarba, augstākas ēnu ekonomikas un attālinās Latvijas iedzīvotājus no labklājības.
Jau vēstīts, ka labklājības ministrs Jānis Reirs izskatīšanai virzījis Labklājības un citu ministriju kopīgi izstrādāto informatīvo ziņojumu par priekšlikumiem minimālai mēneša darba algai. Ziņojumā sniegti priekšlikumi par minimālās mēneša darba algas paaugstināšanu no 370 eiro līdz 407 eiro (9,1%) sākot ar 2017.gada 1.janvāri
Kā liecina dati, pēdējos gados Baltijas valstis sacentušās minimālās algas celšanā. Latvijā četru gadu laikā minimālā alga pieaugusi gandrīz par 100 eiro. Tomēr Latvijā noteiktie 370 eiro joprojām ir zemākā minimālā alga Baltijas valstīs. Lietuvā tā ir 380 eiro, Igaunijā – 430.
Foto:AKuptsova/https://pixabay.com/en/users/AKuptsova-1176597//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Tweet |
|