Tweet |
|
Optimistiskākās šāgada ceļojumu prognozes liecina, ka Rīgu varētu apmeklēt par 17 procentiem vairāk tūristu nekā pērn. Skaitliski tas nozīmētu 2004. gada līmeņa sasniegšanu, kad Latvijas galvaspilsētu apmeklēja miljons tūristu.
Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (LPP/LC) cer, ka izdosies ar uzviju atpelnīt pašvaldības ieguldītos līdzekļus Rīgas popularizēšanā ārvalstīs, raksta NRA.lv.
To, ka tūristiem Rīgā patīk, liecina apmierinātības aptaujas. Tā 2009. gadā 63 procenti Rīgas viesu uz mājām devušies ar gandarījumu, pērn skaits pieaudzis vēl par procentu.
Rīgas Tūrisma un attīstības birojs informē, ka katra tūristu autobusa vai kruīza kuģa ienākšana Rīgā dod vērienīgu pienesumu. Tā, piemēram, šogad ir plānota 79 kruīza kuģu ienākšana Rīgas ostā. Vidējais pasažieru skaits, ko atved prāmji, ir apmēram 1500 cilvēku. Tas nozīmē, ka apmēram sešu stundu ilgajā uzturēšanās laikā Rīgā pilsētas uzņēmumi gūst ienākumus līdz pat 50 000 latu. Papildus tam tiek nodarbināti apmēram 110 cilvēku un gūti papildu ienākumi, piemēram, par navigācijas, ostas pakalpojumu izmantošanu.
Baltic Travel Group prezidents Vladislavs Korjagins neslēpj, ka lielākā Rīgas problēma ir informācijas trūkums. Tā šogad gaidāmi vairāki vērienīgi pasākumi, piemēram, Līgo svētki vai Rīgas 810 gadu jubilejas pilsētas svētki, taču joprojām nav iespējams saņemt informāciju, kas un kur notiks. Arī Neatkarīgā ir mēģinājusi noskaidrot, kāda būs provizoriskā Rīgas svētku programma, taču atbildīgie pasākumu rīkotāji aizbildinās, ka vēl par to ir pāragri runāt, lai arī līdz svētkiem atlikuši nepilni četri mēneši.
Savukārt Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas vadītājs Jānis Naglis apgalvo, ka Rīgā viesnīcās ir divreiz vairāk gultu un ēdināšanas iestādēs dubultā lielāks galdu skaits, nekā ir pieprasījums. «Problēma ir pasākumu plūsmā. Nav iespējams pasākumus izlikt uz visu gadu vienādā plūsmā, un ir situācijas, ka tikai viesnīcā Latvija, kur ir 600 numuru, var uzņemt lielās konferenču grupas, bet citur nevar, jo viss ir aizņemts. Tāpat milzu problēma ir transports. Rīgas dzelzceļa staciju, kur pienāk tiešie reisi no Maskavas, Sanktpēterburgas un drīzumā arī no Minskas, ir grūti savienot ar sabiedrisko transportu, nemaz nerunājot par privāto. Šo gadu laikā Rīgas domes vadība ir tikusi galā ar sabiedrisko tualešu problēmām, taču tagad ir jātiek arī ar transporta sistēmas organizēšanu. Piekļūšana pie dzelzceļa stacijas ir katastrofāla,» pārliecināts ir J. Naglis.
Šogad Rīgas dome galvaspilsētas popularizēšanai un ārvalstu tūristu piesaistei ieguldījusi 1,5 miljonus latu.
Tweet |
|