Tweet |
|
Globālas ekonomikas izaugsmes temps šogad saglabāsies aptuveni trīs procentu līmenī, bet starptautiskie investori jau iemācījušies pielāgoties lēnas izaugsmes un zemas inflācijas videi, norāda SEB eksperti jaunākajā Investīciju apskatā.
Turklāt ekonomiskajā situācijā iezīmējas arī pozitīvas tendences – izejvielu cenas atgūstas un globālie patērētāji joprojām jūtas labi, secināts jaunākajā SEB Investīciju apskatā. Augošie akciju tirgi, izejvielu cenu atgūšanās, kā arī stabilākas tendences attiecībā uz alternatīviem ieguldījumiem – tie ir tikai daži no faktoriem, kas tiek analizēti jaunākājā Investīciju apskatā.
SEB Private Banking investīciju stratēģis Ingus Grasis: “Lēna pasaules ekonomikas izaugsme saglabājas – ekonomisti turpina samazināt IKP izaugsmes prognozes, tomēr bažas par iespējamo recesiju kopš gada sākuma ir mazinājušās un šāda negatīva scenārija varbūtība veido vien 20%. Eiropas ekonomika dodas pareizajā virzienā un SEB eksperti paredz, ka pieaugošajai politiskajai nenoteiktībai Eiropā nebūs ievērojamas ekonomiskas sekas.
Meklējot investīcijas objektus, esošajā tirgus situācijā priekšroka ir dodama aktīviem, kas sniedz regulāru ienākumu, piemēram, uzņēmumu obligācijas un dividendes maksājošu uzņēmumu akcijas. Riska prēmijas akcijas ir vispievilcīgākās, un akcijas joprojām veido pamatu SEB ieguldījumu portfeļos. Priekšroka ir Eiropas uzņēmumu akcijām.”
Jaunajā SEB Investīciju apskatā padziļināti analizēta arī Lielbritānijas izstāšanas no Eiropas Savienības iespējamība (turpmāk tekstā – Brexit).
“Kaut gan Brexit gan politiski, gan ekonomiski ietekmēs visu Eiropas Savienību, eksperti pārliecināti, ka ekonomiskās sekas pie jebkura scenārija varētu būt pārvaramas,” turpina Ingus Grasis. “SEB bāzes scenārijs paredz, ka Lielbritānija paliks ES – šī scenārija varbūtība veido 65%. Tomēr ar 25% varbūtību var realizēties arī tā saucamais “maigās izstāšanās” scenārijs. Šī scenārija gadījumā var prognozēt papildus sarunas, jaunus izņēmumus Lielbritānijai un atkārtotu referendumu. Ja Lielbritānija paliek ES vai īstenojas “maigās izstāšanās ”scenārijs, citas valstis var sekot Lielbritānijai un “divu ātrumu” ES problēma vēl vairāk saasināsies. Tikmēr “smagās izstāšanās” gadījumā ir iespējama daudz ciešāka ES integrācija. Un tādas ziemeļvalstis kā Zviedrija var tikt nostādītas izvēles priekšā – iekļauties eirozonā vai izstāties no ES”.
Foto:marc87/https://pixabay.com/en/users/marc87-1575184//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Tweet |
|