Tweet |
|
Uzņēmēji vienojušies pašreizējo nodokļu reformas piedāvājumu neatbalstīt. “Tā ir iepriekšējo solījumu neturēšana un “zivju ķeksēšana ārā no zivju zupas””, uzskata Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRL) līderi.
Uzņēmēju pārstāvji pauž sašutumu par valdības vienpusēju lēmumu ieviest lielāku iedzīvotāju ienākumu nodokļa progresivitāti, kas draud palielināt nodokļa slogu tiem, kas maksā lielākas algas. Tā intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” atzina LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.
Viņš situāciju salīdzināja ar kopīgu mēģinājumu vārīt zivju zupu, bet “pēkšņi viens saka “piemetam kādu eklēru klāt”, [..] tad kāds atnāk un saka “piemetam rozīnītes”, mēs sākam, ka “tā īsti nav labi, bet nu lai iet”, bet tad kāds atnāk un saka “varbūt izķeksējam visas zivis ārā un to visu uzcepam”, bet tā vairs nav zivju zupa”, sacīja Endziņš.
Endziņš pieļāva, ka premjers Māris Kučinskis “lielā mērā pakļāvies “Vienotības” spiedienam. Ar uzņēmēju organizācijā valdība vairs nesadarbojas, pauž LTRK pārstāvis.
Arī LTRK prezidents Aigars Rostovskis intervijā Latvijas Radio atgādināja, ka pērn augustā uzņēmēji un valdība panāca vienošanos samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli no 20% līdz 23%, un uzņēmēji vēlas, lai pie tā arī turētos. “Līdz ar koalīcijas lēmumu šī nodokļa progresivitāti nodokļu slogs būtiski pieaugs, un tas tikai palielinās ēnu ekonomiku un mazinās godīgo uzņēmēju konkurētspēju,” pauda Rostovskis.
Rostovskis sacīja, ka koalīcijas lēmums ieviest lielāku iedzīvotāju ienākuma nodokļa progresivitāti ir kārtējā vilšanās par to, ka valstī augstākajā līmenī pieņemts neturēt solījumus.
Jau vēstīts, ka pēc ilgām un sarežģītām diskusijām, valdību veidojošās partijas beidzot izlēmušas par finansējuma avotu veselības aprūpei – papildu naudu plānots iegūt, par vienu procentpunktu palielinot sociālo nodokli. Pusi no tā maksās darba devējs, un pusi – darba ņēmējs.
Pirmdien panākta vienošanās arī, ka no nākamā gada tiks ieviests progresīvs iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN). Kopumā plānotas trīs ienākuma nodokļa likmes – 20%, 23% un 31% apmērā. Ar augstāko paredzēts aplikt ienākumus, kas pārsniedz 55 000 eiro gadā.
Foto:RJA1988/ https://pixabay.com/en/users/RJA1988-5385704/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Tweet |
|