Tweet |
|
Kā liecina Sabiedriskās domas un tirgus izpētes centra (SDTIC) martā veiktā aptauja, rīdzinieki pašvaldības vēlēšanās pārliecinoši balsotu par pašreizējo Rīgas mēru un partijas “Saskaņa” priekšsēdētāju Nilu Ušakovu, savukārt ne tik izteiksmīgs kandidāts pašreiz ir politiskās apvienības “Zaļo un zemnieku savienība” virzītais Saeimas deputāts un ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.
Kā rāda SDTIC aptauja, pašreiz lielākais Ušakovs sāncensis ir Latvijas Reģionu apvienības līderis Mārtiņš Bondars, kura pozīcijas strauji uzlabojas. Atbalsts pieaug arī Jaunās Konservatīvās partijas pārstāves Jutas Strīķes kandidatūrai, uzlabojas arī Vienotības virzītā Viļņa Ķirša sniegums, savukārt visnepārliecinošākais šobrīd izskatās ZZS virzītais Armands Krauze. Kamēr citas partijas par kandidātiem izvirzījuši samēra zināmas un spilgtas personības, Armands Krauze ir nepamanāms uz šī fona. Kā liecina martā sākumā un beigās veiktas aptaujas, mēneša laikā Krauze nav uzrādījis tikpat kā nekādu pozitīvu attīstību, radot iespaidu, ka nemaz negatavojas cīņai par Rīgas mēra krēslu.
“Šajā situācijā ir interesants fakts, ka ZZS ir viena no populārākajām valdības koalīcijas partijām un to vadošie līderi ieņem svarīgus amatus valstī – premjerministrs ir Māris Kučinskis, arī Raimonds Vējonis ir ZZS virzīts prezidents, kā arī valdībā strādā četri politiskās apvienības ministri, nemaz nerunājot par atsevišķi spilgtiem partijas biedriem, tāpēc jo pamatotāks ir jautājums: “Kāpēc Rīgas mēra amata kandidāts no ZZS ir tik nepopulārs?”,” norāda SDTIC vadītājs Alberts Jodis.
Ja līdz šim ZZS reitingi bijuši stabili, ko galvenokārt sekmējusi partijas aktīvā iesaistīšanās valdības veidošanā, protams, ar nelielu reitingu svārstību ziemas periodā, taču Armanda Krauzes izvirzīšana Rīgas mēra amata kandidatūrai nav spējusi šos reitingus uzlabot. Jāatzīmē, ka marta beigās gan reitingi minimāli uzlabojušies, tomēr par stabilām partijas pozīcijas nenosaukt.
A. Jodis norāda, ka šobrīd rodas iespaids, ka Krauzes vārds nav zināms lielākai daļai sabiedrības. “Uzvārds Krauze – saistās ar pozitīviem tēliem. Arnis Krauze, Valters Krauze. Bet kas ir Armands Krauze? Pašlaik Krauzem ir nepilnu 3% atbalsts Rīgā un tas ir būtisks izaicinājums partijai, kura aktīvi darbojas valdībā.”
Vaicāts, ko darīt Krauzem, A. Jodis norāda, ka lielākā problēma saistīta ar Krauzes identitāti – vienkāršiem vārdiem sakot, var teikt, ka tādas nav: “Krauzem nav nedz negatīvas, nedz pozitīvas slavas, viņš nav zināms plašākām aprindām un vēlētāji nevar uzticēties tikpat kā nezināmai personai. Tomēr nevajadzētu steigties notikumiem pa priekšu, Krauzem un visai ZZS vēl ir divi mēneši, lai mainītu esošo situāciju un izceltu Krauzi pārējo kandidātu vidū. Esošajā situācijā nepieciešams izcelt kādas Krauzes īpašības, kas varētu būt svarīgas vēlētajiem. Daudzi pārmet, ka politiķi tikai bārsta solījumus, taču neko nedara lietas labā – varbūt apvienībai vajadzētu sākt domāt par aktīvāku vēlēšanu kampaņu, popularizējot ne tikai Rīgas mēra amata kandidātu Armandu Krauzi, bet arī, iespējams, pārstrādātu savu piedāvājumu rīdziniekiem – šis ir īstais laiks nākt klajā ar iniciatīvām, kuras svarīgas vēlētajiem,” uzsver pētījuma centra vadītājs.
ZZS ir pierādījuši, ka spēj attiecīgās situācijās rīkoties pārdomāti, atliek cerēt, ka tā tas notiks arī šoreiz. Politiskajai apvienībai jāapzinās, ka tā nedrīkst atstāt Krauzi vienu pašu problēmu un sarežģījumu ielokā, jo šobrīd no kandidāta popularitātes atkarīga Rīgas un arī pašas ZZS nākotne.
Pretējā gadījumā arī pēc vēlēšanām daudziem būs tāds pats jautājums– who is Mr. Krauze?
Foto: Saeimas kanceleja
Tweet |
|